Meble w naszym wnętrzu są bardzo ważnym elementem, który stanowi główny aspekt aranżacji naszego pomieszczenia.

Wybierając kolory mebli do naszych wnętrz musimy wziąć pod uwagę kilka składowych. Przede wszystkim musimy zastanowić się jakie kolory dominują w naszym wnętrzu, ponieważ to ten czynnik dominuje późniejsze wybory.

Dodatkowe składowe, na które należy zwrócić uwagę:

- baza – dominujące/ występujące kolory,

- źródła światła,

- ilość światła dziennego.

W zależności od światła występującego w naszym wnętrzu wybierzemy jasne barwy – jeśli światła jest mniej lub nasz wybór może skierować się ku ciemnym barwom, jeśli światła jest więcej.

Najłatwiej kolory zobrazować na kole barw:

Paleta kolorów

Koło barw jest to graficzny wzornik, który posłuży przy mieszaniu barw. Dzięki niemu możemy stworzyć aranżacje wnętrz, w których kolory zgrywają się ze sobą i pasują do siebie pod względem harmonicznym, jak i kontrastowym.

1.Kolory monochromatyczne

Jeśli Twoja aranżacja ma oscylować wokół jednego koloru, najlepiej jak wybierzesz barwy, które leżą w jednej linii na kole barw. W łączeniu kolorów monochromatycznych możemy postawić na jasnoniebieski z dodatkami intensywniejszego niebieskiego itp. Jeśli na przykład we wnętrzu dominuje u Ciebie kolor jasnopomarańczowy dobrym rozwiązaniem będzie narożnik w kolorze musztardowym, polecamy: 

- https://furmeb24.pl/produkt/naroznik-fresh/

- https://furmeb24.pl/produkt/naroznik-swarovski/

Paleta kolorów - kolory monochromatyczne

2. Kolory pokrewne Kolory pokrewne znajdują się obok siebie na kole barw. W tym przypadku, jeśli masz w domu niebieskie dodatki dobrym rozwiązaniem będzie granatowa kanapa. Polecamy:

- https://furmeb24.pl/produkt/kanapa-jack/

Paleta kolorów - kolory pokrewne

3. Kolory dopełniające Kolory dopełniające na kole barw stanowią kontrasty, które powinny być stosowane raczej na większych powierzchniach, jednak w takich przypadkach idealnie się dopasują. Tutaj przy jasnozielonych dodatkach idealnie sprawdzi się jasnoczerwona kanapa. Sprawdź naszą sofę:

- https://furmeb24.pl/produkt/sofa-royal-iii-osobowa/