Zważając na czas, jaki spędzamy w łóżku warto wybrać odpowiedni materac. Kluczowym jest, aby spełniał on nie tylko funkcje podkładki do snu, ale także zapewniał komfort, zdrowie fizyczne i psychiczne. Przy wyborze większość osób nie wie jakimi kryteriami się kierować, dlatego wymienimy kilka zależności i opisów, które pomogą Państwu zadbać o swój sen! Zapoznaj się z naszą inspiracją.

W naszym sklepie znajdują się materace:

1. Kieszeniowy z kokosem - https://furmeb24.pl/produkt/materac-furcomfort/

Materac FurComfort jest materacem odpowiednim nawet dla wymagających użytkowników. Model kieszeniowy posiada formatkę kieszeniową o wysokości 12 cm, z podwójnie hartowanym (wytrzymałym) drutem, dzięki czemu zapewnia komfortowe użytkowanie przez lata. Niezależna praca sprężyn eliminuje efekt wyginania się przez co ruchy drugiej osoby nie są odczuwalne. Wkład kieszeniowy otacza pianka poliuretanowa T25 o grubości 4 cm z każdej strony materaca. Dodatkowo materac posiada włókno kokosowe, które jest ekologiczne i w 100% naturalne. Kokos jest lekki, przewiewny, odporny na wilgoć i odkształcenia, a ponadto poprawia cyrkulację powietrza wewnątrz materaca, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu poceniu się. Dodatkowo ma właściwości antyalergiczne, zapobiegając tym samym rozwojowi grzybów i roztoczy.  Materac twardości klasy H2, H3. W cenę materaca wchodzi również dowolny, zdejmowany pokrowiec antyalergiczny:

ALOE VERA:

-antyalergiczny

-przewiewny

-delikatny w dotyku

-odporny na zabrudzenia

-odporny na rozciągnięcia i odkształcenia

-z dodatkiem ekstraktu z aloesu, co powoduje, że pokrowiec jest bardzo delikatny dla skóry.

SILVER:

-antyalergiczny

-przewiewny

-delikatny w dotyku

-odporny na zabrudzenia

-odporny na rozciągnięcia i odkształcenia

-zawiera jony srebra (1,2%) co wykazuje zwiększone działanie antybakteryjne oraz antystatyczność (pokrowiec się nie „elektryzuje”)

Materac FurComfort

2. Materac FurBasic – piankowy z kokosem - https://furmeb24.pl/produkt/materac-furbasic/

Materac o podobnych właściwościach do opisanego powyżej (zawiera włókna kokosowe) z tą różnicą, że FurBasic nie posiada formatki kieszeniowej i sprężyn. Bazę materaca stanowi pianka poliuretanowa T25, którą charakteryzuje wysoka wytrzymałość i dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu materac nie odkształca się i zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. W cenę materaca wliczony jest pokrowiec PREMIUM DORMIDO. Pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości materiałów zapewniając wygodę oraz higienę użytkowania. Twardość H2/H3.

Materac FurBasic

3. Materac Basic - piankowy - https://furmeb24.pl/produkt/materac-basic/

Bazę materaca stanowi pianka poliuretanowa T25, którą charakteryzuje wysoka wytrzymałość i dobra przepuszczalność powietrza, dzięki czemu materac nie odkształca się i zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. W cenę materaca wliczony jest pokrowiec PREMIUM DORMIDO. Pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości materiałów zapewniając wygodę oraz higienę użytkowania. Twardość H2.

Materac Basic - Piankowy

Przymierzając się do zakupu materaca musimy uwzględnić przede wszystkim naszą budowę ciała, ponieważ od niej w głównej mierze zależy twardość materaca. Dodatkowo należy uwzględnić ewentualne alergie i zastanowić się, czy właściwości antyalergiczne są korzystne dla użytkownika. Jeśli zmagasz się ze schorzeniami kręgosłupa pamiętaj, aby wybór materaca uzgodnić ze swoich lekarzem specjalistą, np. fizjoterapeutą. Pamiętaj, aby nie oszczędzać na materacu – posłuży Ci na wiele lat!

Skala twardości materaców:

H1 – miękki (osoby poniżej 60 kg)

H2 – średnio-miękki (od 50 do 80 kg)

H3 – średnio-twardy (od 70 do 110 kg)

H4 – twardy (powyżej 100 kg)

Prawidłowa twardość materaca